تبلیغات
پایگاه حضرت معصومه سلام الله علیها - نوگل بوستان ولا
 
قَالَ سَألْتُ اَبَا الْحَسَن ِالر ِّضَا(ع) عَنْ فَاطِمَةَ بِنْت ِمُوسَى بْن ِجَعْفَر (ع)، فَقَالَ مَنْ زَارَهَا فَلَهُ الْجَنَّةَ. راوى گوید از امام رضا(ع) درباره حضرت فاطمه معصومه پرسیدم. آن حضرت فرمود:« هركس قبرش را زیارت كند، بهشت بر او واجب مى شود .
نوگل بوستان ولا
نویسنده: صدیقه درویش زاده
سلام بر نوگل بوستان ولا، ریحانه روحانی خدا، افضل دختران موسی (هفتمین اختر آسمان ولا) و اخت گرامی رضا. سلام بر سیده جلیله، راضیه مرضیه، تقیه نقیه، فاطمه معصومه بنت موسی.
سلام بر آن عطیه الهی كه بعد از رضای رضوانی اش، افضل فرزندان موسی بود. در دامن پر مهر مادری برگزیده، مؤمن و مقید بالید و با قطره قطره شیره جان او، شهد مهنای عشق بر شیرازه جان گرامی پیچید و معصومه آسمان، شفیعه رضوان، عالمه محافل عرفان و یگانه دوران شد.
سلام بر كریمه نجابت، گرامی دخت امامت، و اخت معظم ولایت، عمه مكرم مصابیح هدایت.
سلام بر تو ای شفیعه قیامت كه با دستان شفاعتت، رایحه جنان می فشانی بر جانهای شیدائیان در رستاخیز عالمیان. ای صاحب عظمتی لایتناهی كه علو عالی ات، عرشیان را به خاك بوسی آستان كبریایی است می كشاند وفرشیان را جرعه نوش كرامتهای سبحانی و دست به دامان عنایتهای روحانی ات می گرداند.
سلام بر قدوم مباركت كه بر كویر عطشناك، خنكای بهشت نشاندی.
سلام بر تو كه در اقامت كوتاهت در شهر خون و قیام، بیت تهجدی از نور گستراندی، جز رضای حق نپیمودی و جز بر طاعتش نیاسودی. سلام خدا بر تو و بر آن بارگاه ملكوتی ات كه دلهای مهاجران را به لذت انسی آسمانی می خواند و شهر مقدس قم را به قداستی الهی و روحانیتی خدایی می كشاند و آن را همچون كربلای معلا، به اوج عظمت و اعتلا می رساند.
سلام بر حریم امن ایمان، قطعه مقدس آسمان، و بر تو ای اختر منیر یزدان كه چهار والی ایمان، در عظمتت سخن راندند و مردمان را به شوق زیارتت خواندند. سلام بر آن شجره نامه نورانی و زیارت نامه رضوانی ات. ای كه زیارتت معادل جنان است و هستی ات بر مدار ایمان و صبوری ات همچون سیده زنان. سلام بر تو كه همچون جده ات خدیجه كبری، كه هستی خود را در تصدیق رسالت مصطفی نهاد و همچون فاطمه زهرا كه تا آخرین نفس به حمایت از ولایت مرتضی ایستاد، تو نیز ای عصاره نیكیها، تمام عمر شریفت را در دفاع از ولایت رضا و امامت ائمه هدی و روشن سازیهای ولایت، به غایت رساندی، به نحوی كه جز بر شهد نوشین شهادت، آرامش نیافتی.
سلام بر تو كه مانند زهرای اطهر كه «ام ابیهای» پدر بود، تو نیز پاره تن موسی بن جعفر بودی و هنوز هشت بهار از عمر شریف نپیموده بودی كه با فقاهتی علوی و شهامتی زینبی، بر پاسخ شبهات فقهی فایق آمدی، سؤالهای مبهمی كه كاروانی را راهی مدینه و خانه امامشان كرده بود. و لبان مقدس پدر را چنان در شادی این اوج آسمانی و نبوغ قرآنی خود شكوفا نمودی كه در وصف تو «فداها ابوها» فرمود.
سلام بر تو كه در خفقان حاكم و دیجوری شام تاریك ظالمان و در آن فضای گرفته و بی سامان، جزء معدود زنانی بودی كه با شهامتی همچون رشیده نینوا، لب به سخن می گشود، حدیث بیان می نمود.
سلام بر تو كه مجمره جان گرامی ات معدن آسمانی ولایت بود، در آن روزها كه در«ساوه» بغایت بیمار بودی، و به سختی جان بر محبس تن می سودی، به اطرافیان خود فرمودی كه مرا به قم ببرید، زیرا از پدرم شنیده ام كه قم مركز شیعیان ما اهل بیت است. و این سخنان عاشقانه و عالمانه، چونان عود ولایت علی(ع) بود كه از عمق درونت می خاست و نشئه ناب هدایت بود كه در رهگذر هجرتی پر اندوه، باز بر جانهای پاكیزه گوهران می نشست.
سلام بر تو ای از سلاله پاك حسن و حسین، زلال كوثر عالمین، كه می گویند تو نیز همچون جد گرامی ات حسن با شرنگی جانگداز، شهد مهنای عشق نوشیده ای!
سلام خدا بر تو ای حوریه موسوی فام هدی، در وداع آخرینت با رضا.
سلام بر تو ای اشتیاق بی انتها، ای در تب دیدار رضا، ای كاروان دار مشتاق خدا، كه در عزم كوی مهاجری غریب، كاروان شوق روانه گرداندی، و در منازل صعب العبور طریق، چونان عم گرامی خود افشا گریها می نمودی و فریاد حنجره پاك برادر بودی.
سلام خدا بر تو در آن روز كه عزم بر رحیل محكم می نمودی و كاروانی از علویان به دنبالت بودند. برادران مكرم همراهی ات می نمودند. ای یاد آور شهید نینوا، چه مظلومانه و تنها در میهمانی والیان بی ولا، بیخردان دور از خدا، مورد هجومشان شدی. آن گونه كه همراهیان معظم را در منازل راه، چون گلهای پرپر شده به آغوش خاك می سپردی!ای زینب زمان، صبوره ایمان، چه حزین و غریبانه جان به جانانه اش سپردی، كه دیگر محرمی بر بالین مطهرت نمانده بود كه گل پاك وجودت را به خاك بسپارد!
سلام بر تو ای مظلومه صبور موسی، كه هنوز چشمان مطهر، بر ملكوت چهره برادر نسوده و مقابل ننموده بودی، كه دعوت حق اجابت فرمودی.
سلام بر تو ای معصومه آسمانی رضا، یاد آور دفن شبانه زهرا، كه بر جنازه تو هم شبانه حاضر شدند، اسطوره های وفا، مناره های تقوا.
آری! آن سواران ناشناس، امامان هدی بودند كه در برابر تو از اسبها فرود آمدند و بر جنازه مطهرت نماز خواندند و بدن پاكت را به سردابه مبارك سپردند. سلام خدا بر تو ای ناموس مقدس امامت، شفیعه عفیفه پروجاهت. یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه فان لك عندا... شان من الشان.
منبع: قدس

طبقه بندی: مقالات،  كتابخانه،  حضرت معصومه سلام الله علیها، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 دی 1393 توسط رحمان نجفی