تبلیغات
پایگاه حضرت معصومه سلام الله علیها - نجات گروه سرگردان
 
قَالَ سَألْتُ اَبَا الْحَسَن ِالر ِّضَا(ع) عَنْ فَاطِمَةَ بِنْت ِمُوسَى بْن ِجَعْفَر (ع)، فَقَالَ مَنْ زَارَهَا فَلَهُ الْجَنَّةَ. راوى گوید از امام رضا(ع) درباره حضرت فاطمه معصومه پرسیدم. آن حضرت فرمود:« هركس قبرش را زیارت كند، بهشت بر او واجب مى شود .

سال هاى قبل از انقلاب تعدادى زائر در فصل زمستان، براى زیارت كریمه اهل بیت عازم قم شدند، این گروه درچند فرسخى قم به دلیل فرا رسیدن شب و برف و بوران شدید راه گم كردند و در بیابان سرگردان شدند. زائران وقتى جان خود را در خطر دیدند دست توسل به دامن حضرت معصومه (سلام الله علیها) گرفتند تا با نشان دادن راه به آن ها نجات شان دهد.

طبق سند موثق، یكى از خدام آستانه مقدسه حضرت معصومه (سلام الله علیها) مرحوم «سید محمد رضوى» مى گوید: آن شب (بدون اطلاع از وجود زائران سرگردان در بیابان) در حرم بودم، هنوز اندكى از خوابم نگذشته بود كه در عالم رؤیا دیدم بى بى دو عالم حضرت معصومه (سلام الله علیها)، نزد من آمد و فرمود:«برخیز، چراغ گلدسته را روشن كن!» شتابزده از خواب بیدار شدم و نگاه به ساعت كردم، دیدم تازه اندكى از نیمه شب گذشته و برف سنگینى همه جا را فرا گرفته است و هنوز چهارساعت به اذان صبح باقى مانده (طبق معمول اندكى قبل از اذان صبح چراغ هاى گلدسته ها را روشن مى كردیم.) لذا مجدداً خوابیدم، و دوباره همان خواب تكرار شد، ولى این بار حضرت با تندى به من فرمودند: «برخیز، مگر نگفتم چراغ هاى گلدسته ها را روشن كن!» لذابراى دومین بار شتابزده از خواب برخاستم، و باوجود برف و سرماى شدید كه همه جا راگرفته بود، با خود گفتم، چرا امشب چراغ ها را زودتر از معمول باید روشن كنم؟ به سمت گلدسته ها رفتم و چراغ ها را روشن كردم .

آن شب به سرآمد و صبح روز بعد كه از حرم عبور مى كردم، شنیدم چند نفر از زائران به هم دیگر مى گویند: «حضرت معصومه (س) به دادمان رسید، چقدر باید از محضر مقدسه اش تشكر و سپاسگزارى نماییم! اگر چراغ هاى گلدسته ها روشن نمى شد ما در آن تاریكى شب و آن بیابان پر از برف جان سالم به در نمى بردیم.»

لذا آن موقع بود كه راز خواب خود را دریافتم كه چرا حضرت معصومه (سلام الله علیها) به من فرمود: «بر خیز و چراغ گلدسته ها را روشن كن!»


منبع: كتاب حضرت معصومه (سلام الله علیها)، چشمه جوشان كوثر، با اندكى تلخیص
طبقه بندی: حضرت معصومه سلام الله علیها،  فضائل و كرامات، 
برچسب ها: حضرت معصومه سلام الله علیها، فضائل و كرامات،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 21 خرداد 1392 توسط رحمان نجفی